Aktualności

Zaradne dzieciaki - Warsztaty kompetencji społecznych

Zapraszamy dzieci w wieku 8- 12 lat do udziału w zajęciach, na których:

  • w zabawie rozwiną swoje społeczne kompetecje związane  z udziałem w grupie rówieśniczej (współpracę, komunikację  interpersonalną, tolerancję i otwartość na  inne  poglądy i postawy)
  • poznają i przećwiczą sposoby samodzielnego rozwiązywania problemów i konflitków (jordankowa procedura pojednawcza)
  • zmierzą się z własnymi emocjami, nauczą się je identyfikować i nazywać, rozumieć je u  siebie i innych
  • będą uczyć się brać odpowiedzialność za swoje wybory i decyzje
  • potrenują samodzielność w jej różnych aspektach- myśleniu, działaniu, odczuwaniu
  • przyjrzą się możliwościom i problemom związanym z korzystaniem z nowoczesnych mediów i związanych z nimi zjawiskom (trolling i agresja)
  • będą nabywać i doskonalić umiejętności społeczne i emocjonalne

Jak pokazują liczne badania inteligencja emocjonalna i społeczna jest kluczowa dla osiągnięcia życiowego sukcesu. Jest podstawą do nawiązywania satysfakcjonujących i trwałych relacji z ludźmi. Pozwala zdobyć i utrzymać trwałą pozycję w grupie. Dzięki niej potrafimy konstruktywnie rozwiązywać problemy życia codziennego. Zdobywamy atrakcyjną pracę, bo pracodawcy szukają dziś pracowników nie tylko dobrze wykształconych, ale także komunikatywnych, aktywnych, odpowiedzialnych i potrafiących porozumieć się z innymi członkami zespołu.

Nauka w szkole trwa dwanaście lat. Kompetencje społeczne kształtują się znacznie dłużej. Warto zacząć już teraz.

Aby zapisać dziecko na zajęcia Zaradne dzieciaki należy do 15 czerwca złożyć w sekretariacie wniosek o przyjęcia na zajęcia

Z A P R A S Z A M Y 

naszych tegorocznych uczestników, w wieku od 8 lat

 do PODRÓŻY W CISZY PRZEZ MROK,  31 maja od godziny 20.00-22.00 z okazji Dnia Dziecka przygotujemy dla Was ciche zadania terenowe, twórcze zabawy, oswajanie ciszy i ciemności,  a na koniec mały posiłek.                     

     Zgłoszenia przyjmujemy, od 18 do 24 maja.

Liczba miejsc ograniczona!

Naukowcy szacują, że co 25 minut na świecie wymiera jeden gatunek zwierząt. 22 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Ziemi. Hasłem tegorocznej edycji jest Ochrona Zagrożonych Gatunków.
Z tej okazji dzieci z chóru dziecięcego MILLE VOCI przygotowały ozdobiony własnymi pracami videoklip do piosenki "Kiedy na świecie": https://youtu.be/ZNxQRWNSWmM
 
Oprócz filmu, dzieci i młodzież z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr. 1 JORDANEK w Warszawie przygotowały przepiękne prace plastyczne, które możecie podziwiać w galerii internetowej: https://photos.app.goo.gl/Rvufo3wMLc2hyWjU6
 
 
 Wilk
 

Mamy ostatnie wolne miejsca do grupy przedszkolnej dla 3-5 latków.

Wnioski można składać do sekretariatu OPP1, do 6 kwietnia (włącznie) do godziny 15:00.

Zapraszamy! Informacje o Klubie przedszkolaka: Klub Przedszkolaka - opis

Warsztaty kompetencji rodzicielskichedycja VIII marzec- maj 2019 

Mówicie do dzieci cierpliwie, kochacie je bezwarunkowo, dbacie o rozwój. Mimo to Wasze dzieci krzyczą, złoszczą się, nie chcą się uczyć i współpracować. Wasze metody nie działają? Nie jesteście pewni co robić?

Zapraszamy rodziców na spotkania warsztatowe w Jordanku. Będziemy mówić o tym skąd biorą się trudności w rodzinnych relacjach i jak sobie z nimi radzić, pracować nad innymi niż dotychczasowe sposobami rozwiązywania problemów, rozmawiać o rodzicielskich wątpliwościach i niepokojach.

Tym razem w programie: 

30.03.2019 Rodzic- przywódca rodziny. Co to znaczy rodzicielskie przywództwo? Jakie korzyści daje dziecku? Jak rozumie przywództwo i  władzę rodzicielską współczesna pedagogika i psychologia. 

6.04.2019   Etapy rozwoju, czyli o tym jak rozwija się dziecko, jakie ma zadania rozwojowe i jakie są zadania rodzica. 

13.04.2019  Odpowiedzialność- czy dziecku można oddać odpowiedzialność? Gdzie kończy się odpowiedzialność rodzica i gdzie zaczyna się odpowiedzialność dziecka? Za co można oddać odpowiedzialność dziecku na różnych etapach rozwoju? 

27.04. 2019 Jak mądrze wyznaczać granice? Psychologiczne i socjalizacyjne znaczenie ograniczeń, norm i reguł. 

11.05.2019  Rozwiązywanie problemów wychowawczych zgłoszonych przez uczestników warsztatów z wykorzystaniem zdobytej wiedzy i zastosowaniem ćwiczonych umiejętności.

 Spotykamy się w soboty w godz. 10.00- 14.00. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Nr 1 „Jordanek”, ul. Kwatery Głównej 11. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy w sekretariacie osobiście lub telefonicznie 22 610 67 77  lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

Telefon
22 610-67-77

Adres
ul. Kwatery Głównej 11,
04-294 Warszawa

E-mail
opp1@opp1.waw.pl

Masz pytania? Zadzwoń! Odpowiemy na każde pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

22 610-67-77